صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552324
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
آیت الله نوری همدانی : عاشورا، تاثیرگذارترین پدیده جهانی
بعد از نهضت فراگیر اسلام که دنیا را تحت سیطره خود قرار داد، جهان پدیده‌ای تاثیر‌گذارتر از جریان عاشورا ندیده است.


به گزارش قائم نیوز به نقل از  مرکز خبر حوزه، ایشان، امروز در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی سراسر کشور با اشاره به درس‌های مختلف عاشورا، اظهار داشتند: عاشورا دارای درس‌های فراوانی برای مسلمانان است و حتی غیر مسلمانان نیز در بسیاری از حرکت‌ها و جریان‌ها، عاشورا را الگوی خود قرا داده اند و از فرهنگ حسینی بهره گرفته‌اند.

معظم‌له گفتند: اسلام بر اساس حب اهل‌بیت (ع) و ولایت بنا شده و باید در این امور تحریفی صورت نگیرد.

ایشان اضافه کردند: کربلا میدان حماسه و جهاد است و تحریفات و خرافات، این منبع عظیم را دچار آسیب می کند.

معظم‌له ادامه دادند: مداحان، وعاظ و اقشار مختلف مردم عناصر مهم عزاداری‌ها هستند و باید مرکزی برای نظارت‌، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای این گروه‌ها ایجاد شود.

این مرجع تقلید تاکید کردند: باید در تفکر و عقیده مردم، روحیه حماسه جهاد و شهادت را تقویت کنیم تا بتوانیم در برابر توطئه ها و حملات دشمنان بایستیم.

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی عنوان کردند: مکتب عاشورا را در زندگی روزمره مردم فرهنگ‌سازی نموده و موضوعات متناسب با مسائل عصر حاضر را در مجالس عزاداری بیان کنیم.

معظم‌له، مسایل خرافی را وهن عزاداری‌ها دانسته و اضافه کردند: این کارها مذهب تشیع را زیر سئوال می‌برد؛ در حالی که مکتب ما مکتب استدلال و منطق است.

ایشان در پایان خاطرنشان کردند: مهندسی عاشورا طوری بنا شده است که همه انسان‌ها در آن تربیت می‌شوند و به طور کلی یک دانشگاه جاوید عمومی است.
منبع قائم نیوز

پنج شنبه نوزدهم 9 1388
X